Kde se vzdělávám?

IQ Pohyb Akademie

  • Anatomie, kineziologie, fyziologie
  • Držení těla
  • Principy posilování CORE
  • Rotační principy páteře
  • Kyfotické křivky páteře
  • Lordotické křivky páteře
  • Pánevní dno

Moje cesta k IQ Akademii

V roce 2011 jsme se přestěhovali do Prahy kvůli pracovním povinnostem mého manžela. Byla jsem podruhé těhotná. Dcera se narodila o rok později a já jsem se rozhodla přestat pracovat a věnovat se výchově a starostlivosti mojich dětí. 

Když moje dcera začala chodit do školy, rozhodla jsem se začít pracovat. Toužila jsem pracovat v pohybových studiích a učit metodu "Body Rolling". 

Abychom si mohla založit živnost, potřebovala jsem osvědčení o zkoušce  akreditovaného vzdělávacího programu MŠMT. Začala jsem se tedy zajímat, kde by bylo nejlepší získat osvědčení, oprášit své znalosti z anatomie a naučit se něco nového.

Důležitým kritériem pro výber školy byla pro mě kvalita vzdělání a vysoký standard. Vybrala jsem si IQ Pohyb Akademii, kde se klade důraz právě na výuku inteligentního pohybu, který lze využít nejen při všech sportovních aktivitách, ale i v běžném každodenním životě jako prevenci proti civilizačním onemocněním, problémům s držením těla a bolesti zad. 

Byla to dřina. Celé dny strávené na školeních, průběžné každodenní studium, psaní úkolů, spousta hodin strávených cvičením dle funkční anatomie ve studiu i doma.  Kurz byl velice intenzivní s vysokými nároky. Někdy jsem odpadávala od únavy a myslela jsem si, že to nikdy nedotáhnu do konce!

Ale podařilo se a stálo to za to! 

V roce 2019 jsem získala titul instruktora zdravotní tělesné výchovy a mohla začít pomáhat lidem a naučit je pracovat s tělem funkčně a efektivně. 

Ráda pomohu i vám cítit se lépe ve vašem těle a užívat si život bez bolestí zad a kloubů, s lehkostí a radostí. 

Body Rolling - Yamuna 

Moje cesta k Body Rollingu

Přečtěte si můj článek: "Jak jsem přišla k Body Rollingu:)"

https://zuzanacandy.com/jak-jsem-prisla-k-body-rollingu/

International Institute of Reflexology

Mezinárodní institut reflexologie byla pro mě úžasnou školou, kde se vyučuje originální metoda Reflexologie - The Original Ingham Method®. Jedná se o kombinované dílo zesnulé Eunice Ingham a jejího synovce Dwighta C. Byersa, předního světového odborníka na refloxológiu nohou a rukou "Foot&Hand Reflexology".

Moje cesta k reflexní terapii

V roce 2006, jsme s manželem odcestovali kvůli práci do USA na 2 roky a pracovali jako blázni v úspěšných firmách. Tehdy mi bylo 30 let a začala jsem si uvědomovat, že moje práce area manažerky - neustálé cestování za klienty po celém světě, spoustu času stráveného na letištích, v hotelech, v restauracích s mobilem v ruce mě už přestávalo bavit.

Potřebovala jsem zpomalit a přála jsem si mít svou vlastní rodinu.....toužila jsem otěhotnět...samozřejme myslela jsem si, že to nebude žádný problém a že se mi to hned splní...

Ale zmýlila jsem se...

Uběhlo 6 měsíců, rok, rok a půl a  po prvé v životě jsem se modlila, abych nedostala menzes. 

Po roce a půl jsme se s mým manželem rozhodli zjistit, proč nemůžu otěhotnět. Podstoupili jsme oba různá vyšetření, a nakonec se zjistilo, že problém byl u něj. Lékaři mu nasadili hormony, samozřejmě s milióny vedlejších účinků a ujistili nás, že to může trvat roky a možná to vůbec nepomůže, ale jiná možnost nebyla.

Naštvalo mě to! Proč polykat hormony, které nemusí vůbec zabrat? Manžel se rozhodl, že to zkusí. Mě se to vůbec nelíbilo. Po druhé dávce se mu dostavila tachykardie (zrychlení srdečního rytmu), a objevily červené fleky na tváři. Rozhodli jsme se hormony vysadit  a najít jiné řešení.

Já jsem asi po roce, co se mi nedařilo otěhotnět,  začala vyhledávat informace na netu na téma infertility a zaujala mě reflexní terapie a konkrétně v USA známa škola  «International Institute of Reflexology », která měla skvělé reference na vyřešení infertility.  Po dlouhých večerních diskuzích s mým manželem na toto téma, jsem se nakonec rozhodla přihlásit do kurzu.

Při práci jsem po víkendech chodila do školy a s nadšením studovala a praktikovala na svých spolužácích stimulování nervových zakončení na rukou a nohou.

Netušila jsem, že se tímto jednoduchým způsobem dá ovlivnit určitý orgán a každý jeden systém v těle, s cílem vytvořit rovnováhu mezi nimi. Usilovně jsem pilovala tuto techniku ​​na různých nohou a rukou, na všech známých, ale hlavně na mém manželovi.

Stal se zázrak!

Po 6 měsících stimulování reflexních bodů na chodidlech mého manžela jsem nakonec otěhotněla! Lékaři zírali a mysleli si, že to bylo díky hormonům, které nám předepsali. 

V roce 2008 jsem úspešně zdolala všechny zkoušky a obdržela mezinárodní certifikát. Praktikovat jsem začala ihned a po prvé v životě jsem ucítila klid a spokojenost hluboko uvnitř mého srdce.

Pomáhat lidem se stalo mým životním posláním. 

Reflexní terapie je skvělým pomocníkem na pozastavení viróz a bežných nemocí dětí a taky výborná prevence vůči chorobám, stresu a napětí pro děti i  dospělých.